Що ж робити коли сучасні барвники не найкраще впливають на волосся, більше того, викликають незворотні наслідки в його структурі, після чого з сумом виникає питання, як відновити волосся після освітлення?

Ще в давнину жінки вдавалися до освітлення своїх локонів будь-якими можливими способами. Француженки, наприклад, любили піддавати своє волосся впливу сонця, щоб ті набували більш золотистого і світлого кольору. Білий колір волосся асоціюється у нас з ніжністю, і легкістю, а його володарки можуть візуально виглядати більш безтурботними та веселими, часом на кілька років молодші. Саме тому більшість жінок так прагнуть знебарвити свій рідний колір, щоб надати своєму образу додаткових ноток світла, а образу жіночності та сексуальності.

      

 

Всі ми знайомі з фразою: «краса вимагає жертв», щоб убезпечити себе слід розуміти фізіологічний механізм зміни волосся у бік освітлення. Адже недаремно кажуть проблему легше попередити, ніж усунути. Сучасні засоби освітлення кардинально впливають на волосся зсередини. Для того щоб локон став світлішим, йому потрібно розлучитися з природним пігментом, тобто просто його видалити, що і робить барвник на основі перекису і пудри, що освітлює. Після знищення природного пігменту в кутикулі волосся стає світлішим.

Залежно від ступеня видалення пігменту розрізняють бажану глибину тону, максимально вона може сягати 12 рівня, що вище, то світліше. Чим вище рівень тону, що отримується в результаті освітлення, тим більше спустошиться кутикула, а значить, волосся стане досить тоншим і слабкішим. Найчастіше після кардинального освітлення, після досить надмірного зловживання подібними процедурами або після неправильного етапу та процесу, вам потрібно відновити волосся після освітлення в домашніх умовах, щоб волосся радувало вас, як і раніше життєвою силою та блиском, а найголовніше – не ламався.

 

   купить шампунь для тонких волос

Секрети грамотного освітлення волосся

 

Для того, щоб не ламати голову над своїми помилками і не думати, як відновити спалене волосся, слід дотримуватись грамотного освітлення волосся.

 

  • Насамперед потрібно визначити яка глибина тону у вашого рідного кольору волосся;
  • Якщо волосся було вже раніше забарвлене, майстер-колорист повинен обов'язково враховувати цей нюанс перед освітленням;
  • Якщо від природи ви маєте дуже темне волосся, чорного каштанового відтінку, слід освітлювати його всього на кілька тонів, щоб зберегти їх здоров'я. Таке волосся дуже важко розлучається з рідним пігментом і має небажаний фон освітлення у вигляді оранжево-червоної палітри;
  • Найлегше піддається освітленню волосся 7-8 рівня тону натурального ряду. Для волосся 7-8 рівня тону підходять освітлювальні барвники у поєднанні з окислювальною емульсією і його можна освітлити без застосування порошку;
  • Волосся середньої глибини тону, тобто 5-6 показник, відмінно освітлюється за допомогою пудри і дозволяє перукарю працювати в будь-якій техніці;
  • Важливо правильно вибрати відсоток окислювача і час витримки. Золотий стандарт – це окислювач 6%. Якщо волосся світле від природи або дуже тонке та пошкоджене вибирайте 3-4,5%. Для відкритих швидких технік без використання фольги та тепла можна використовувати 9-12%;
  • Для захисту шкіри голови перед процесом слід не мити волосся не менше ніж 6 годин;

 

 

  • Якщо шкіра голови чутлива, слід захистити її спеціальною сироваткою або силіконовим маслом перед процесом освітлення. Якщо процес освітлення вже позаду, а шкіра голови ще, як і раніше, має роздратування, засоби відновити волосся після освітлення, спрямовані на заспокоєння, повинні мати у своєму складі пантенол і молочну сироватку;
  • Перед освітленням слід попередити майстра, якщо раніше ви наносили на волосся хну. Хна може по-різному впливати на майбутній відтінок волосся, тому варто враховувати історію фарбування хною;
  • Відразу після освітлення волосся потрібно обробити спеціальною косметикою, що доглядає: очищення і тонізування. Нехтувати такими засобами не варто, щоб надалі волосся було здоровим. Для цього вам знадобиться шампунь глибокого очищення, який допоможе видалити залишки пудри, а також, шампунь для нормалізації природного Ph рівня шкіри голови та її нормальної кислотності, він також дозволить зупинити вплив лужної реакції, що виникла в процесі хімічного освітлення волосся. Після використання шампуню вам підійде маска, що відновлює, для волосся після освітлення або бальзам. Ці засоби підготують кутикулу до наступного головного етапу – тонування;
  • Відразу після етапу освітлення волосся має небажаний відтінок, так званий фон освітлення. На жаль, уникнути його практично неможливо. Залежно від природного кольору волосся, він виглядає у кожного по-різному. Необхідно правильно нейтралізувати його комплементарним відтінком за кольором. Допоможе вам у цьому колорист із досвідом та знаннями основ колористики.

  

  • Довіряйтесь лише професіоналам. Крім нейтралізації жовто-жовтогарячого фону освітлення, тонування освітленого волосся просто необхідне. Воно дозволить заповнити порожнечі волосся, що утворилося після видалення рідного пігменту. Якщо знехтувати типуванням, волосся буде сухе і пористе, після чого ви будете постійно стикатися з питанням як швидко відновити волосся після освітлення. Саме тому не забувайте тонувати волосся якісними засобами;
  • Якщо Ваше волосся пошкоджене, схильні до ламкості, якщо воно проходило багаторазове забарвлення в темні відтінки, краще замінити повноцінне освітлення волосся на часткове. Наприклад, висвітлити кілька пасм, зробити мелірування або балаяж, а також скористатися сучасними та щадними технологіями освітлення, наприклад «Eir-touch» та інші. Грамотний майстер-колорист, проведе діагностику, вислухає вашу історію фарбувань та догляду за волоссям та дасть слушну пораду;
  • Вибирайте щадне освітлення всього на кілька тонів, для цього підійде наприклад освітлювальний спрей для створення відблисків, або ефекту волосся, що вигоріло, а також природне освітлення травами абсолютно без шкоди для волосся: ромашкою, календулою або корицею.

 

      

Грамотний догляд за знебарвленим волоссям

Незважаючи на те, що процедура освітлення є агресивною і шкідливою для волосся, багато жінок не відмовляються від неї, і блонд по всьому світу, як і раніше, лідирує серед інших відтінків волосся. Секрет розкішних блондинок полягає не тільки в грамотному освітленні/колоруванні, а й догляді. Професійний догляд за волоссям купити та підібрати сьогодні можна легко, адже асортимент засобів для блондинок дуже широкий.

Для очищення блондованого волосся переважно використовувати м'які шампуні. Вони можуть бути як з відтінками, що тонують (синій, фіолетовий, сріблястий, рожевий) так і без них. Шампуні для освітленого волосся відрізняються м'якими формулами, вони пом'якшують жорстке волосся, наповнюють його додатковими компонентами, що доглядають: маслами, кератином, протеїнами та іншими корисними компонентами.

Після шампунів обов'язково використовувати засоби, які зроблять волосся м'яким і закриють кутикулу, це може бути: маска, що відновлює, сухого пошкодженого волосся або бальзам, а також різні флюїди, без змивання. Більшість подібних засобів, особливо придбаних на просторах масмаркетів, містять силікони. Вони роблять волосся м'яким і гладким, але після змивання волосся повертається у вихідний сухий стан.

Віддавайте перевагу засобам, у складі яких присутні амінокислоти та рослинні екстракти. Вони додатково насичують локони, тоді як силікон лише тимчасово розгладить їх до першого миття. Освітлене волосся досить тонке і сухе, тому сушити його краще без використання фена.Якщо обійтися без нього не вийде, можна використовувати фен із системою іонізації в режимі прохолодного повітря, що щадить. При використанні фена або інших стайлерів попередньо нанесіть на волосся догляд для волосся, який має термозахисні властивості. Те саме стосується догляду за волоссям у літній час, у пік сонячної активності. Не забудьте захистити волосся спреєм з УФ-фільтрами. Такі засоби допоможуть довше зберегти фарбуючі пігменти всередині волосся і запобігти його вигорянню та неживості.

 

   

Як відновити волосся після освітлення професійними засобами

Якщо ваше волосся було освітлене багаторазово або його просто спалило, то відновити волосся в домашніх умовах буде практично неможливо. Єдиний самостійний вихід у такій ситуації зробити стрижку та зістригти зіпсовані локони. У той же час на сьогодні підхід до професійного догляду та відновлення волосся зробив крок далеко, і відновити волосся, яке було зіпсоване можна тільки звернувшись в салон краси.

Грамотні майстри підберуть безліч професійних, лікувальних, відновлюючих процедур, які якщо не повернуть локони в початковий стан, то хоча б наблизять їх до нього, і волосся виглядатиме здоровим без ознак ламкості та тьмяності. Для того щоб дізнатися як відновити спалене волосся після освітлення обов'язково проконсультуйтеся з майстром, він може запропонувати Вам такі процедури як:

Ботокс для волосся

Дана процедура дозволяє покращити волосся лише за один раз. Спеціальний склад наноситься на очищене волосся та закріплюється термовпливом. Порожнечі у волоссі, як головна проблема спаленого волосся, заповнюються вітамінами, корисними екстрактами та керамідами. Волосся стає більш щільним, і перестає електризуватися зникає ламкість.

 

      

Біоламінування волосся

Ця процедура чимось схожа на ботокс для волосся, але має деякі відмінності. Спочатку волосся також проходить етап очищення спеціальним шампунем. Потім обробляються спеціальним складом, який розкриває лусочки волосся. Після чого волосся прогрівається і наноситься спеціальний коктейль із корисних речовин, який впливає глибоко у кутикулі волосся. На завершення волосся обробляються складом, який навпаки закриває лусочки волосся і як би обволікає кожну волосину захисною плівкою. Запитуючи про те, а чи можна відновити волосся після освітлення таким способом назавжди, можна сміливо відповісти, що, на жаль, немає.

Елюмінування освітленого волосся

Подібна процедура являє собою суміщене ламінування з тонуванням. Під час проведення термо-фази, тобто коли волосся прогрівають, в оброблювану суміш додають пігменти, що тонують.

Елюмінування – це відмінна процедура догляду для світлого волосся. Воно здатне відновити красу локонів по довжині і одночасно надати бажаний відтінок волоссю.
Варто розуміти, що всі перераховані вище процедури носять лише тимчасовий, хоча і довгостроковий характер, імовірно від 3-8 тижнів. Саме тому для того щоб волосся було завжди здоровим і красивим, варто не доводити його до незворотного стану і воно буде радувати вас красою і здоров'ям.