Сьогодні в двадцять першому столітті миючих засобів для волосся стала така неймовірна кількість, що стало досить нелегко з їх вибором, задаючись одвічним питанням: який купити шампунь для волосся, після якого буде здоровим і блискучим? Експерти радять спочатку спиратися не тільки на тип волосся, але і на їх головні потреби, пов'язані зі станом волосся і способом життя.

Історія першого шампуню дуже цікава та заплутана. Засновником, самого на сьогодні незамінного та популярного засобу для волосся став англієць Кейсі Херберт, він створив перший рецепт шампуню для всіх типів волосся у вигляді порошку та трав у паперовому пакетику.

Не надавши цьому належного значення, він так і закинув свій світовий винахід, а більш заповзятливий німець Ханс Шварцкопф з Берліна, дізнавшись про цей рецепт, завдяки одній дамочці, яка одного дня відвідала його аптеку, вирішив миттєво доопрацювати рецепт і сфотографувати своє ім'я у світовій. Історії, запатентувавши свій перший шампунь офіційно. Чим тільки не мили в ті часи голову, перш ніж перший шампунь став доступним звичайній людині – це було все, що потрапляло під руку, навіть бензин!

        

 

Підбираємо «Свій» шампунь правильно та легко

Сьогодні вибір шампуню можна порівняти з вибором свого парфуму чи крему для обличчя. Волосся та шкіра голови у кожного настільки унікальна, що потребує дуже мудрого догляду, а пов'язано це не тільки з генетичними факторами, а й зі станом здоров'я в цілому, адже волосся – це невід'ємна частина нашого організму.
Чому вибір схожий на парфум?

Тому що, обравши свій шампунь, ми його носимо на собі: це і запах, і консистенція, з якою нам має бути приємно взаємодіяти.

Чому це як крем для обличчя?

Тому що шкіра голови потребує не меншого догляду, ніж шкіра обличчя – звідси її сприйняття хімічних і природних компонентів у складі миючого засобу. Щоб не мучитися болісним питанням, який хороший шампунь знайти для себе коханої, серед того різноманіття, від якого можна трошки збожеволіти, зберіть невелику анкету про стан і типаж вашого волосся на даний момент і відштовхуючись від цього підбирайте потрібний засіб. Існує кілька поширених типів волосся та його комбінацій.

Волосся та шкіра голови нормального типу

В цілому до такого типу волосся можна віднести натуральне незабарвлене волосся зі здоровою шкірою голови, без будь-яких патологій (лупа, себорея, жирність, сухість, дерматит, алопеція та ін.) Для них достатньо купити професійний шампунь в інтернет магазині або навіть звичайнісінький з мас маркету.
Волосся нормального типу вимагає миття кілька разів на тиждень, приблизно раз на 3-4 дні.

В основному волосся нормального типу – присутні у дитячому віці, коли ще не проявляється вплив роботи гормонів, які впливають на вироблення підшкірного сала. З дорослих такою особливістю може похвалитися невеликий відсоток населення, оскільки це рідкісний, ніж поширений тип. Для волосся та шкіри голови нормального типажу підходить шампунь для всіх типів волосся.

       

 

Жирна шкіра голови та нормальне або жирне волосся

Досить поширений тип волосся, коли шкіра голови швидко забруднюється та виділяє багато шкірного сала, навіть після частого миття. При цьому основна маса волосся часто зберігає чистоту, оскільки шкірне сало не встигає рівномірно поширитися по всій довжині волосся. Сприяти жирності можуть низка причин: як зовнішніх, так і внутрішніх.

З зовнішніх факторів можна відзначити неправильно підібраний догляд (недостатнє очищення і надмірна розмаїтість засобів, що обтяжують), а також шампунь, який занадто сушить шкіру голову, тим самим вона виділяє ще більше жиру, як стресового фактора. Жирному волоссю не вистачає об'єму і блиску - ось його основна проблема. У даному варіанті обов'язково слід вибирати спеціальний шампунь для жирного волосся, який нормалізуватиме мікрофлору жирної шкіри голови. Він м'яко очищатиме шкіру, тим самим не викликаючи стресового фактора для шкіри голови. Для того, щоб зменшити жирність волосся, також слід, дотримується здорового харчування, оскільки воно дуже впливає на стан шкіри.

З доглядових засобів варто звернути увагу на шампунь для об'єму волосся, купити який можна в будь-якому магазині. У його складі присутні м'які миючі ПАР, екстракти та витяжки цілющих рослин, вітамінів, сакські грязі та глина. Такі компоненти регулюватимуть виділення шкірного сала, делікатно, але глибоко очищатимуть, а також сприятимуть об'єму та легкості волосся без обтяження. Періодично такому типу шкіри голови та волосся потрібен пілінг шкіри голови та скраб. Раз на два тижні можна мити голову шампунем глибокого очищення, який відмінно прибирає всі залишки засобів для укладки, що перевантажують і без того жирну шкіру голови.

Сухий тип шкіри голови та волосся

Власницям такого типу зазвичай вдається мити голову раз на тиждень, оскільки часте миття викликає ще більшу сухість, свербіж, лупу. Найчастіше такому волоссю підходить шампунь для пошкодженого волосся. У його складі зазвичай є поживні, зволожуючі формули з маслами, кератином та іншими корисними речовинами, які додатково зволожують суху шкіру та волосся.

Часто фарбоване волосся переходить із нормального в сухий тип волосся, при цьому жирність біля кореня і сухі кінці створюють масу проблем їх володарці, оскільки засіб підібрати стає складніше. Наприклад, висушене волосся так і просить вологи і блиску, а допомогти їм у цьому зможе шампунь для блиску волосся, у його складі присутні спеціальні компоненти, які згладжують розпушену кутикулу, створюючи на волоссі ефект ламінування.

 

          

Загалом такий тип волосся добре піддається коригуванню, оскільки будь-який зволожуючий і живильний засіб не обтяжує волосся, як у випадку з жирним. Варто уникати агресивних шампунів, які «вимивають до скрипу», а як альтернативу спробувати безсульфатний шампунь. Завдяки відсутності лаурилсульфату та його похідних, він м'яко впливає на суху шкіру та волосся, а також підходить для сухого фарбованого волосся.

Чутлива шкіра голови, пофарбоване та пошкоджене волосся

Проблема, на яку страждають багато хто, це роздратована шкіра голови, яка реагує чутливістю на миття та фарбування волосся. У будь-якому випадку така шкіра вимагає особливого догляду, оскільки через неї також страждає волосся. В основному чутлива шкіра голови властива фарбованому та пошкодженому волоссю, адже чутливість може бути тимчасовою після фарбування або застосування неправильних засобів догляду. Для усунення неприємних відчуттів Вам знадобиться професійний шампунь для чутливої ​​шкіри голови або фарбованого волосся.

Шукайте в його складі пантенол, молочну сироватку, бісаболол для заспокоєння роздратованої шкіри, зняття сухості, почервоніння та висипань. М'які формули подібних шампунів ніжно обволікаю епідерміс, на додаток не пересушують кутикулу пошкодженого волосся. А ось чого варто уникати у складі таких шампунів, то це агресивних форм сульфатів і силіконів. Не покращать ситуацію також парабени та мінеральні нафтопродукти.

     

Сам по собі фарбоване і освітлене волосся вимагає кардинально іншого очищення, ніж фарбоване волосся. Для того, щоб пігмент барвника, миттєво не залишив кутикулу волосся, слід використовувати шампуні для фарбованого волосся купити які слід разом з однією серією бальзамів і масок.
Часто після фарбування волосся втрачає своє здоров'я, воно стає тонким і внаслідок чого ламким, кінці січуться.

Діагноз очевидний - волоссю по довжині не вистачає живлення, порожнечі кутикули слід в такому разі заповнювати і склеювати, на допомогу в цьому прийде шампуні для відновлення волосся купити який слід з такою ж маскою, флюїдом або маслом. Такі засоби мають у своєму складі спеціальні поживні та обволікаючі формули, вони роблять волосся більш важким наповненим, що перешкоджає ламкості.

Ослаблене волосся, повільний ріст та випадання волосся

Наше волосся - прикраса, яка здатна змінити зовнішній вигляд кардинально і всі ми мріємо про те, щоб вони були густими і росли якнайшвидше. На превеликий жаль, безліч зовнішніх і внутрішніх факторів впливають на їх випадання та уповільнене зростання. Для поліпшення росту та його стимуляції можна доповнити свій догляд спеціальними шампунями для росту волосся, купити які можна в аптеці або в професійному магазині. Найчастіше, у складі таких засобів притаманні спеціальні компоненти, що розігрівають: кофеїн, екстракт гострого перцю та інші – ці компоненти посилюють надходження крові до фолікулів волосся, за рахунок чого відновлюється їх активна фаза росту. Приплив крові також додатково живить волосяні цибулини, завдяки чому вони зміцнюються. Крім етапу очищення, спрямованого на зріст і зміцнення, корисно доповнити свій догляд масками для шкіри голови, що розігрівають і зміцнюють. Маска з гірчицею або бодягою доповнять всю користь шампунів та прискорять ефект.

 

          

З періодичною чи постійною проблемою випадання волосся стикається все населення земної кулі. І якщо проблема ще на початковій стадії, то впорається з нею допоможе засіб для зміцнення волосся купити яке можна за добрими, позитивними відгуками людей та медичних фахівців. Але буває так, що цей засіб після використання не дає відчутних результатів і волосся швидко рідшає, саме тоді варто розуміти, що проблема випадання волосся пов'язана з серйознішими факторами.

Причини випадання волосся, які потребують особливого підходу:

·        гормональний дисбаланс та ендокринні порушення (захворювання щитовидки);
·        стресові фактори;
·        неправильне харчування;
·        відсутність нормального сну;
·        агресивні маніпуляції з волоссям;
·        неправильний догляд;
·        непрофесійне та надмірне фарбування волосся вдома;
·        зловживання праскою, феном, плойкою та погані гребінці;
·        вагітність;
·        надмірні активні фізнавантаження;
·        анемія;
·        спадковий фактор.

При надмірному випадінні волосся слід відвідати лікаря трихолога, здати набір аналізів, ну а якщо волосся випадає періодично, наприклад, через неправильний догляд або зміну сезонів, на допомогу прийде шампунь від випадіння волосся купити який можна в аптеці або інтернет-магазині.

    

На які незвичайні шампуні варто звернути увагу?

Якщо з основними видами шампунів нам достатньо все зрозуміло, то слід розуміти, на що здатні незвичайні сучасні засоби, які є новинками, здатними суттєво доповнити наш догляд за волоссям, серед них Ви зустрінете:

·        Шампунь-пілінг;
·        Сухий шампунь;
·        Відтінковий шампунь;
·        Твердий шампунь;
·        Шампунь 100% органік.

Це лише невелика частина перерахованих новинок, які сьогодні дуже популярні. Варто зазначити, що вони не зможуть замінити повноцінного догляду, а є лише частиною та доповненням до основного ритуалу, що очищає.

 

Шампунь-пiлiнг

Це чудовий засіб, який допоможе періодично оновлюватися шкірі голови, він видалить залишки бруду та мертвих клітин, може бути альтернативою скрабу для шкіри голови. А ще після пілінгу краще проникають різноманітні вітамінні маски, що чудово вплине на ріст та силу волосся. Рекомендована періодичність використання 1 раз на тиждень та рідше.

Сухий шампунь

Це незамінний засіб у подорожі, а також за відсутності води. Достатньо розпорошити шампунь на корені сухого волосся і він абсорбує надлишки жиру, роблячи волосся чистішим і об'ємнішим. Сухий шампунь для волосся купити на сьогодні досить легко в будь-якому магазині, наприклад, у Стиліст Бар. Але цей засіб не зможе замінити вам стандартний класичний шампунь, і може застосовуватися в екстрених ситуаціях або періодично, тому що він мало повноцінно очищає волосся, а надмірне вживання сухого шампуню, може навіть пересушити волосся і позбавити його блиску.

 

Відтінковий шампунь

Цей шампунь дуже корисна знахідка для дівчат, які фарбують волосся. Він дозволить продовжити відтінок, поглибити колір чи нейтралізувати небажану жовтизну у блондинок. Такий засіб чудово використовувати спільно з будь-якою лінійкою ваших доглядових засобів і шампунів, періодично, наприклад, раз на тиждень або рідше. Навіть натуральне волосся такий шампунь здатний наділити легким відтінком або додатковим блиском, головне вибирати відтінок відповідно до вашого рівня глибини тону.

Твердий шампунь

Новинка та бестселер сьогоднішнього часу – це мильний брусочок, який легко взяти в дорогу і він не займе багато місця у валізі та сумці. На вигляд нагадує тверде мило, такий шампунь при зіткненні з водою створює багату піну. Їм можна так само просто намилювати коріння волосся, а потім піною, що утворилася, очищати довжину. Залежно від бренду та складу, такі шампуні – непогана альтернатива рідким засобам. Вся справа в особистих уподобаннях та комфорті від використання, а також у його подальшому ефекті на волоссі.

Шампунь 100% органик

Сьогодні ці шампуні поступово витісняють звичні шампуні з SLS. У їхньому складі найчастіше використовують очищувальні компоненти рослинного походження Disodium Lauryl Sulfosuccinate та інші, дозволеними органічними стандартами Ecocert та міжнародними стандартами органіки. Оскільки органічна косметика сьогодні на хвилі популярності, вони позиціонують себе як найкращі шампуні для волосся ціна на які може бути дуже різною.

 

      

 

Кожен вибирає сам, чим користуватися. Повністю органічний, шампунь спочатку може бути не звичним для волосся, оскільки утворює мало піни і залишає відчуття сплутаного волосся. На сьогодні виробники створюють удосконалені формули, які стають все більш комфортними у застосуванні та завойовують все більше шанувальників косметики органік по всьому світу.

Шампунь чоловічий та жіночий – чи є різниця?

І все-таки, різниця є – у фізіології. РН шкіри голови у чоловіків трохи нижчий, ніж у жінок. Сама шкіра голови більш щільна і товста, волосся також густіше і щільніше, до всього, кровообіг більш інтенсивний, ніж у шкіри голови жінок. Чоловіче волосся забруднюється швидше, ніж у жінок. Це пов'язано з активнішою роботою сальних залоз, відмінностями гормонів і більш інтенсивним способом життя.

А якщо ще підключити той момент, що чоловіки практично не фарбують волосся, то й потреби в очищенні кардинально відрізняються. З огляду на всі ці фактори, шампунь для чоловіків просто необхідний. Він працюватиме саме на чоловічому волоссі та шкірі голови, приносячи користь і видимий ефект. Є навіть кошти 3 в 1, які значно економлять час та місце на полиці:

 

              

Експерти індустрії краси щодня працюють над удосконаленням формул та підходу для кожного типу волосся. Особливо це помітно у професійній косметиці, яка має всі необхідні сертифікати та значно краще дбати про чистоту та красу образу.