Якби у сучасної жінки, яка піклуватися про себе, запитали: що вона візьме із собою на безлюдний острів? Безперечно, вона відповіла б: шампунь для волосся, адже немає більш використовуваного засобу, ніж він. Сучасний ринок представляє прекрасним жінкам такий вибір, що заплутатися дуже складно, а головне не вибрати щось не підходяще, просто викинувши кошти. Як вибрати шампунь, щоб він приніс максимальний ефект і не зашкодив волоссю?

Все дуже просто, достатньо розкласти по поличках знання про асортимент шампунів, яких велика кількість у нашому сучасному світі магазинів.

 

Які бувають шампуні?

Почнемо з того, що миючі засоби для волосся діляться на звичайні та професійні шампуні.

Прості шампуні можна зустріти на прилавках масмаркетів. Їх склад часто полегшений і не містить посилених лікувальних компонентів. Це рядові кошти бюджетного типу, спрямовані на використання зі слабкою цільовою спрямованістю на завдання та проблеми з волоссям.

Звичайно все залежить від бренду, який пропонує покупцеві свої фішки в звичайному шампуні, поширеному в достатку на полицях будь-якого супермаркету.

Що стосується професійного шампуню, то даний продукт являє собою не просто шампунь, а засіб, який здатний вирішити конкретну проблему волосся або конкретне завдання на професійному рівні. При купівлі такого засобу ціна його значно відрізняється від звичайного, у вищу сторону, так само як і склад - великою наявністю корисних компонентів і складних формул. Найчастіше купити шампунь професійного типу, можна в спеціалізованому магазині офлайн або в інтернет магазині Стілістбар (StylistBar).

 

 

Види шампунів для конкретних завдань

Сучасні шампуні поділяються на кілька типів:

  • Класичні: для нормального та натурального волосся;
  • Для фарбованого волосся: доглядаючі та відтінкові;
  • Для пошкодженого волосся: живильне, відновлююче, що зміцнює і.т.д;
  • Лікувальні шампуні для проблем зі шкірою голови;
  • Еко-шампуні;
  • Стайлінгові-шампуні;
  • Сухі шампуні;

Пофарбоване волосся та догляд за ним

Якщо з вибором класичного шампуню для незабарвленого волосся все зрозуміло, то ситуація з фарбованим і освітленим волоссям складніша і слід знати яким шампунем можна користуватися в даному випадку, а яким ні, щоб надовго зберегти колір і захистити його від швидкого вимивання з кутикули волосся, а також доповнити догляд після пошкодження барвником.

Після того як волосся пофарбоване йому в обов'язковому порядку потрібна спеціальна система догляду, яка включає серію: шампунь+бальзам+маска+спрей/флюїд для фарбованого волосся. Завдяки цим засобам волосся придбає живу фактуру, сяйво і набагато легше розчісуватиметься, що запобігатиме посиленій ламкості. Шампуні для фарбованого волосся діляться і по палітрі кольорів.

Темне і руде волосся вимагає захисту кольору від вимивання, додаткового блиску та яскравості. У складі шампунів для фарбованого темного та мідного волосся, часто присутні УВ-фільтри, цитрусові добавки: вітамін С та витяжки з фруктів, екстракти кориці, каштану, олія какао. Формула шампуню не агресивна на відміну від звичайних рядових шампунів, вона м'якша і делікатніша. Завдання такого засобу закрити лусочки волосся від вимивання пігменту та наповнити волосся цінними компонентами: маслами, керамідами, кератином, протеїном зародків пшениці, лецитином, екстрактом шовку та іншими корисними складовими, залежно від того, що пропонує виробник та бренд.

 

    

Світле, освітлене і меліроване волосся вимагає ще більш поглиблених, додаткових завдань по догляду. Кожна блондинка знає, що їй потрібен особливий шампунь для блондинок, який сприятиме не лише захисту світлого кольору, а й перешкоджатиме потьмянінню волосся. Справа в тому, що освітлене волосся має пористу структуру, часто багато порожнечі в кутикулі, що виникла в процесі освітлення, коли природний пігмент волосся видалений. Саме тому освітлене волосся інтенсивно вбирає пил, бруд і зміг з повітря, міської проточної, хлорованої води та залишки засобів для укладки як губка. Від цього вони набувають жовтизни, темніють і тьмяніють, швидко ламаються і січуться. Сьогодні дуже популярний фіолетовий шампунь, який має фіолетовий пігмент у своєму складі, а як відомо, фіолетовий поглинає жовтий, створюючи красивий платиново-перлинний колір волосся. При цьому такий шампунь абсолютно нешкідливий для світлого волосся. Щоб легко вибрати якісний шампунь для світлого волосся, читайте уважно його склад, адже такий засіб може бути тонуючим або просто доглядає.

Глибоко тонуючі шампуні здатні тимчасово замінити стійке фарбування, наприклад як проміжний період, вони підтримають і поглиблять колір, насичують волосся, надають відтінок і блиск. У освітленому волоссі нейтралізують небажані пігменти, заповнять порожнечу волосся, але вони не замінять фарбування, а виступлять як додатковий або експрес засіб.

Для видалення рудих пігментів використовуйте шампуні із синім відтінком, для нейтралізації зеленого – з червоним, для жовтого – із фіолетовим. Відмінний варіант надати тимчасовій попелясті волоссю, без використання аміачних барвників, це використання шампунів із сріблястими пігментами. Вони зроблять тимчасово волосся більш холодних та благородних відтінків.

 

    

Пошкоджене волосся та догляд за ним

Пошкодження волосся – сьогодні дуже поширена проблема серед більшості жінок. Через впливи навколишнього середовища, частих укладання, неправильного догляду, стану здоров'я, частого або неправильного фарбування та інших факторів волосся може сильно пошкоджуватися по структурі. Для такого волосся потрібен спеціальний шампунь для відновлення волосся, який зволожить або насичує ослаблене волосся, а також зміцнить структуру волосся. Вибирайте кошти з цінними маслами та кератином, компоненти, які склеять розірвану кутикулу.

Всупереч поширеній думці не варто особливо фанатично побоюватися силікону у складі шампунів. Адже він не вбирається у шкіру голови. А серед його позитивних властивостей можна відзначити, що він дуже полегшує розчісування, обволікаючи і ущільнюючи волосся, тим самим створюючи захисну плівку від агресивних факторів навколишнього середовища. З мінусів можна відзначити, що постійне використання шампунів з силіконом вимагає профілактичного миття (раз на місяць) шампунем глибокого очищення, щоб шевелюра не була обтяжена.

 

Шампуні спрямовані на вирішення проблем зі шкірою голови

Шкіра голови, так само як і шкіра обличчя, ділитися на нормальну, жирну (себорейну) чутливу (свербіж, подразнення), суху (лупа, лущення). Обов'язково враховуйте це при виборі миючого засобу, вибираючи його не тільки для волосся, але й шкіри.

Наприклад, для жирної шкіри голови підійдуть шампуні, які можна використовувати щодня. У їх складі можна зустріти легкі, неагресивні формули та додаткові добавки, що продовжують свіжість і зменшують виділення шкірного сала, яке так швидко забруднює та псує зовнішній вигляд волосся. До того ж шампунь для жирного волосся додатково надасть об'єму, і головне не обтяжуватиме волосся жирного типу. Занадто живильні шампуні – не найкращий варіант для жирної шкіри голови. Для неї також не підійдуть шампуні «2в1» разом із кондиціонером. Вони сильно ускладнюють такий тип волосся.

    

Чутлива шкіра голови, вимагає особливого делікатного, не подразнюючого очищення та заспокійливих компонентів у складі миючого засобу, для цих цілей вибирайте у складі пантенол, молочну кислоту, екстракти трав та витяжки рослин, цінні амінокислоти, ефірні олії. Такий шампунь має бути протестований на алергічні реакції, мати дуже м'яку формулу без агресивних компонентів, а у своєму складі практично одні натуральні компоненти.

Суха шкіра, пересушена або з лупою і свербінням потребує додаткового зволоження та врегулювання роботи сальних залоз. Такій шкірі підійдуть шампуні, в яких присутні цинковий і саліциловий комплекс, ліпіди, протигрибкові компоненти та інші активні біологічні речовини. Шампунь даного типу можна придбати в аптеці або купити в інтернет-магазині професійної косметики для волосся, як наш СтілістБар (StylistBar).

 

Еко-шампуні для волосся

Сьогодні переживають популярність і є трендом шампуні, у складі яких є переважно лише натуральні компоненти. Залежно від складу купити їх можна в різній ціновій категорії, а також недорого в мас-маркеті, або інтернет-магазині.

100% органічний шампунь повинен бути без SLES та SLS (лауреатсульфатнатрію), не мати у своєму складі, силікону, парабенів, консервантів та інших хімічних компонентів. За основу є цінні натуральні екстракти. Такий засіб відрізняється тим, що має мало піни, оскільки за рясну піну відповідають ПАР (поверхнево-активні речовини).

Давайте дізнаємося мінуси та плюси такої еко-продукції, з плюсів можна відзначити:

  • Натуральна дія: збереження гідроліпідного та водного балансу, шкіри голови;
  • Оздоровчий ефект: цінні природні компоненти живлять, заспокоюють та відновлюють шкіру голови та кутикулу волосся, перешкоджають електризації та пухнасті, дарують природну свіжість та почуття гармонії;
  • Щільна і делікатна дія: підходять для фарбованого волосся, оскільки не вимивають фарбу з волосся

    

З мінусів можна виділити:

  • Погано піняться на відміну від сульфатних шампунів, також вимагають більшої кількості засобу, оскільки голову доведеться мити ретельніше;
  • Слабо позбавляють волосся від стайлінгових засобів, за рахунок делікатного складу. Як то кажуть «Хімію можна усунути хімією», використовуйте в цьому випадку класичний сульфатний шампунь або засіб глибокого очищення.
  • Вимагають адаптації після використання звичайними шампунями: волосся потребує звикання після сульфатного шампуню і як правило через два три тижні Ви побачите результат.

Якщо Ви не можете визначитися і зрозуміти якісь кращі шампуні, сульфатні або 100% еко, майте у своєму арсеналі кілька видів і просто комбінуйте їх залежно від потреби.

    

 

Шампуні з ефектом стайлінгу та сухі шампуні

Найчастіше такі шампуні мають комбіновану дію: наприклад, вони випрямляють волосся, розгладжуючи кутикулу, при цьому містять додаткове харчування та зволоження для волосся. Такі засоби відмінний вибір для жінок, чиє волосся схильні до неприємної пухнастості.

Для тонкого і неживого волосся підійдуть шампуні з ефектом об'єму біля коріння. Відмінним варіантом для подорожей є сухий шампунь, він врятує Вас у ситуації, коли немає можливості вимити голову. До того ж непогано додасть додатковий обсяг. Але використовувати такий шампунь на постійній основі не рекомендується, лише як тимчасовий варіант.