Якщо ваше волосся від природи має жирний тип, то правильний догляд за жирним волоссям буде найнеобхіднішим і раціональним вирішенням проблеми для вас. Однією з частих проблем серед жінок є жирне волосся, яке псує весь імідж. Можна зробити найкрасивіший макіяж, одягнути модний одяг, але брудне волосся відразу нівелює весь образ. У той же час, якщо одягнутися просто, нанести мінімум макіяжу, поєднуючи свій образ з чистою копицею волосся, то зовнішній вигляд буде куди більш виграшним. Як зрозуміти, що у вас є патологія жирності і є відхилення від норми? Якщо ви миєте голову з ранку, а до середини дня волосся втрачає об'єм, ну а ввечері, до кінця дня пасма вже злиплася - Ваше волосся можна сміливо віднести до жирних.

  

 

Чому волосся стає жирним?

Тут слід навести деякі уточнення. Волосся накопичує зайвий жир саме від шкіри голови, тому шукати корінь проблеми слід із її типу. Шкіра голови може бути точно такою, як і шкіра обличчя: нормальною, сухою, чутливою та жирною. Її тип залежить від роботи сальних залоз. Роль сала для шкіри голови та волосся велика. Шкірне сало має захисну та поживну функцію, воно як плівка розподіляється по волоссю, надаючи їм блиск, відштовхуючись від цього не слід фанатично висушувати жирне коріння волосся. Достатньо подивитися на проблему з грамотнішого боку і привести вироблення шкірного сала в норму, щоб вона не була ворогом, а навпаки - стала захисником здоров'я вашого волосся. Активність сальних залоз залежить від багатьох факторів:

Порушення гормонального фону у жінок

Наприклад, підвищений рівень чоловічого гормону тестостерону. Чому підвищується вироблення тестостерону? Це можуть бути і спадкові фактори та збої у гінекологічній сфері, збої ендокринного характеру, тобто неполадки із щитовидною залозою. Сюди ж можна віднести перебудову організму в підлітковому віці, коли гормони бушують у надлишку, а також прийом гормональних препаратів, у тому числі й протизаплідних таблеток. До того ж, якщо ви перебуваєте в стані вагітності або, навпаки, у вас період менопаузи, гормональна система працює зовсім інакше, що відбивається і на роботі сальних залоз. За всіх гормональних неполадок жирна шкіра волосся – не вирок. Слід відвідати терапевта, який вислухає ваші скарги та направить Вас до гінеколога-ендокринолога, трихолога і навіть дієтолога.Ви здасте рівень необхідних аналізів, з яких вимальовується картинка ваших дефіцитів та неполадок у системі організму.

Неправильна дієта та вживання поганих продуктів можуть підвищувати жирність шкіри голови

Пов'язано це з тим, що деякі компоненти їжі безпосередньо впливають на посилене вироблення шкірного сала, а також можуть змінювати рівень гормонів у крові. Недарма кажуть ми – те, що ми їмо. Звичайно ж, не варто сидіти на дієтах, заганяючи свій організм у глухий кут, позбавляючи його всіх радостей, але золота середина в здоровому харчуванні і достатня кількість необхідних вітамінів і мікроелементів, налагодять «мікроклімат» у вашому організмі, який віддячить вам здоровою шкірою голови. Доведено також, що проблеми зі шлунково-кишковим трактом можуть безпосередньо впливати на посилення жирності шкіри голови. Робота печінки, жовчного міхура та здоров'я шлунка беруть участь у всіх обмінних процесах організму. У нашому організмі взаємопов'язаний кожен орган саме тому, щоб з'ясувати докорінно проблематику надмірної жирності волосся варто не забувати про нормальну роботу свого шлунково-кишкового тракту.

 

Домашній догляд за жирним волоссям

Давайте поговоримо не тільки про внутрішні проблеми, а й про відхід, який також впливає на стан шкіри голови. Неправильний догляд може посилювати вироблення шкірного сала у багато разів. Воно вам потрібне? Одним з найголовніших факторів гіперсекреції сальних залоз є неправильне миття жирного волосся. Помилково вважати, що чим жирніше волосся, тим агресивнішим повинен бути шампунь і позбавлення волосся від жиру у вигляді щоденного миття. Маючи жирне волосся, потрібно завчити, як правило, що жирна шкіра голови потребує делікатного очищення та нормалізації pH балансу шкіри голови. Оскільки будь-який догляд за шкірою голови починається з очищення, потрібно направити сили на шампунь для жирного волосся біля коріння. Якими якостями та компонентами має володіти даний очищувальний засіб? Придивіться уважно до складу та вибирайте засоби, які містять зволожуючі компоненти. Так, жирна шкіра голови потребує зволоження, адже якщо її постійно сушити, вона починає ще більше виробляти шкірного сала «про запас».

Хорошим впливом будуть такі мікроелементи як: цинк, сірка, кремній, рослинні витяжки, алое та молочна кислота. Дані компоненти регулюють діяльність сальних залоз, тобто наводять їх у норму, без зайвого стресу для шкіри голови. Не варто недооцінювати вплив трав на проблему сальності волосся. У складі екстрактів рослин міститься безліч біологічно сильних «працюючих» компонентів, які позитивно впливають на баланс шкіри голови. Вибирайте шампуні та емульсії для шкіри голови з подібними компонентами.Як домашній догляд можна рекомендувати різні маски, наприклад маска з гірчицею. Гірчиця має властивість вбирати зайвий жир і надавати об'єму волоссю. До того ж вона посилює кровообіг та сприяє посиленому живленню волосяних цибулин.

Прекрасним рішенням для ділових жінок, у яких немає часу на пошуки ідеального шампуню, є професійні шампуні для шкіри голови, спрямовані на конкретну проблему. Наприклад, купити шампунь для жирного волосся можна на сайті Стілістбар. Вам підійдуть шампуні для об'єму тонкого волосся та серії для жирного волосся. Придивіться також до позиції: легкий шампунь, що очищає, з маслом чорного кмину CHI Luxury Black Seed Oil Gentle Cleansing Shampoo і до інших зволожуючих шампунів, якщо у вас сухе волосся жирне коріння.

              

Намагайтеся уникати шампунів із силіконом. Силікон має накопичувальну властивість, тобто він згодом буде обтяжувати Ваше волосся. На жаль, відмовитися повністю від шампунів silicone free на сьогодні досить складно. Тому що знайти повноцінну альтернативу цьому популярному компоненту поки що неможливо. Силікон у складі шампунів та кондиціонерів дозволяє волоссю:

  • менше сплутуватися, і обволікає кожну волосину, тим самим утворюючи захисну плівку навколо неї;
  • захищає волосся від втрати вологи та накопичених корисних компонентів, робить волосся візуально щільнішим, це порятунок для пористого волосся;
  • необхідний для фарбованого волосся, щоб захистити втрату кольору під час догляду;
  • захищає волосся від травмування в процесі розчісування волосся, полегшує саме розчісування волосся, роблячи волосся більш гладким і ковзним, перешкоджає сплутуванню тонкого волосся;
  • запаює кінчики, надає волоссю більш «жвавий» зовнішній вигляд, роблячи волосся блискучим і струменевим;
  • є термозахистом під час використання гарячих стайлерів;
  • знижує агресивні впливи ПАР речовин у складі більшості шампунів;
  • може сприяти захисту шкіри голови під час фарбування волосся як силіконову емульсію для шкіри голови;

При всіх позитивних якостях шампунь із силіконом, як уже згадувалося, може мати накопичувальну властивість, що погано для жирного волосся. Рішення є! Використовуйте раз на тиждень або раз на місяць спеціальний шампунь для «глибокого очищення». Такий шампунь вимиває волосся до скрипу прибираючи зайві накопичення жиру, укладальних засобів і силіконів. У той же час ні в якому разі не зловживайте таким шампунем. Все добре в міру. Після шампуню Вам знадобиться маска для жирного волосся, купити яку можна в інтернет-магазині Стилістбар.

 

Як правильно вибирати маски та кондиціонери для жирного волосся?

Насправді, для жирного волосся вибрати маску та кондиціонер зовсім не складно. Вам знадобляться більш полегшені засоби, які не будуть перевантажувати ваше волосся. Загалом ви можете використовувати легкий кондиціонер після миття, потім спрей. Маску для волосся можна використовувати лише кілька разів на тиждень, щоб не перевантажити волосся. Головним секретом використання маски для волосся, яке швидко жирнеться є дозування та адекватне нанесення на волосся. У жодному разі не наносите маску/кондиціонер на коріння волосся. Використовуйте її тільки по довжині, відступивши 6-15 см від кореня або тільки на кінці волосся. Від чого ще слід відмовитися при жирній шкірі голови і навпаки що ввести в раціон засобів для догляду?

 

  • не зловживайте масажем шкіри голови та надмірним миттям – це сприятиме посиленню вироблення шкірного сала;
  • мийте якомога частіше гребінці і дотримуйтесь загальної гігієни своїх аксесуарів для волосся;
  • використовуйте кислотний пілінг для шкіри голови або скраб один раз на тиждень, щоб очистити шкіру голови;
  • використовуйте щадний режим сушіння феном або фен з функцією іонізації/холодним режимом повітря;
  • відмовтеся від миття волосся занадто гарячою водою, використовуйте воду кімнатної температури або прохолодну;
  • не зловживайте укладальними засобами.