Стайлери затребувані не лише вдома, а й головним чином у салонах краси, перукарнях, барбершопах, на показах мод, у руках стилістів, у навчальних закладах з перукарської справи та інших різних напрямків. А як же наше волосся? При використанні гарячих стайлерів їм просто необхідний професійний догляд за волоссям, термозахист для волосся. Як її підібрати? Про це наша експертна стаття.

 

У цій статті:

  1. Трішки історії
  2. Чим шкідливі неякісні стайлери для волосся та як захистити волосся?
  3. Як захистити волосся від термічного перегріву і чому віддати перевагу?
  4. Фени нового покоління для сушіння волосся, що щадить
  5. Вибираємо найщадніші стайлери для волосся
  6. Як вибрати правильну температуру, щоб не спалити волосся?
  7. Що робити, якщо волосся спалило або як відновити шевелюру після невдалих укладок?

 

З того часу, як у наше життя щільно увійшли всілякі електронні девайси для укладання волосся – це справді змінило наш вигляд та імідж кардинальним чином. Сьогодні вже жодна жінка не уявляє свого життя без того, щоб висушити волосся, накрутити його, випрямити чи укласти в тон модним тенденціям.

Профессиональный уход за волосами советы профессионалов

 

Трішки історії

Давайте заглянемо трохи вглиб історії. Виявляється, ще далекого 1906 року винахідник Симон Монро вирішив запатентувати першу праску для волосся. Звичайно, він дуже кардинально відрізнявся від сучасних моделей, адже у нього було сім зубців із металу, які прочісували волосся під час випрямлення.

Пізніше в 1909 році Ісаак К. Шеро винайшов трохи іншу модель, яка стала саме такою, якою її використовують сьогодні - праска з двома пластинами, що нагріваються, притискаються один до одного.
Що стосується перших у світі щипців для волосся, їх вигадав британський винахідник Хайрем Стівенс Максим, ще далекого 1866 року.

Правда, пізніше в 1890 році Марсель Грато вигадав більш функціональні щипці, а також пристрій для випрямлення волосся і популярну в 20-ті роки гарячу техніку завивки волосся під назвою «марсельська хвиля». У ті часи щипці нагадували ножиці та нагрівалися суто на відкритому вогні. Контролювати процес потрібної температури було досить складно, адже щипці не мали жодного датчика-покажчика температури. Перевіряли ступінь нагрівання, приклавши розпечені щипці до паперу. Можна тільки уявити яку колосальну шкоду могли завдати волоссю прабатьки сучасних плівок.
Розуміючи основний принцип роботи всіх стайлерів для волосся, потрібно враховувати те, що волоссю, як повітря, необхідний захист для волосся. Всі стайлери продукують гарячу температуру або гаряче повітря, яке може негативно позначатися на волоссі. І якщо в недорогих стайлерах з металевим покриттям, можна відчути на своєму волоссі всю негативну шкоду від укладання, професійні моделі геть-чисто позбавлені тих жахливих шкідливих факторів.

 

Чим шкідливі неякісні стайлери для волосся та як захистити волосся?

На сьогодні, професійні бренди працюють над тим, щоб мінімізувати шкоду від використання праски та плойки при зіткненні з волоссям. У сучасних моделях ризик пошкодити волосся мінімальний. Небезпечні моделі із застарілими пластинами старого покоління або недорогі бюджетні стайлери. Давайте розберемося, чим так шкідливі плойки та праски із застарілими металевими пластинами для волосся:

1. Під час того, як пластина приймає діапазон температур 110-230 градусів, пара, що виходить від пластин, розм'якшує кератиновий шар волосся. Волосся втрачає вологу, і кератиновий шар може руйнуватися частково або повністю, відбувається втрата поживних компонентів і речовин, волосся стає сухим і жорстким втрачається блиск і зволоженість. Він стає пористим, тонким і може навіть обламуватись. Частково на допомогу приходить спрей термозахист, який обволікає волосся захисною плівкою.

2. Другим негативним фактором є посилене натяг волосся і його відтягування при використанні прасок. В даному випадку потрібно використовувати більш сучасні праски зі спеціальною, продуманою «розумною» конструкцією пластин, яка дозволяє більш дбайливо витягувати та випрямляти пасма.

Відновлення волосся після прасок досить довгий процес і витратний фінанси. Іноді навіть неможливий і волосся доведеться зістригти. Краще проблему попередити, аніж лікувати. Для цих цілей вам знадобиться спеціальний термозахист прасок, який захистить волосся перед процедурою нагрівання та випрямлення. У такі засоби входять захисні компоненти, які надають волоссю додаткову вологу, компенсуючи втрачену вологу локону. Залежно від виробника, до складу спрею можуть входити цінні олії та силікон, який обволікає кожну волосину захисною оболонкою.

 

 

Як захистити волосся від термічного перегріву і чому віддати перевагу

Почнемо з того, що захисні засоби для волосся від гарячих температур на сьогодні є базовими серед Вашої косметики для волосся. Цей засіб можна наносити регулярно, якщо Ви сушите волосся феном або завиваєте його плойкою. У магазині ці засоби являють собою зазвичай масло, спрей, або крем. Як зрозуміти, що з них підходить саме Вашому волоссю і подобається більше? Чи не полінуйтеся пошукати спрей термозахист відгуки, які можна почитати в інтернеті. При виборі спирайтеся на такі критерії:

  • Спрей - є найбільш легким і не обтяжить волосся, але в плані захисту він буде слабкіший ніж крем або масло.
  • Олія у складі, якого силікон – буде окрім захисту живити та ущільнювати волосся, у спекотний та літній час це непогане підживлення волосся на морському курорті, де активне сонце та солона вода.
  • Крем-захист для волосся - це відмінний термозахист для волосся від праски, він доповнить ефект випрямлення волосся, відмінно підійде пористим кучерям. Також він текстурує пошкоджене волосся по довжині, додатково живить його.

Олією і кремом не варто сильно зловживати, щоб не обтяжити волосся. Достатньо нанести їх на злегка вологе волосся, видавивши всього пару крапель олії та горошину крему в долоню розтерши і нанести на довжину волосся. Спреєм потрібно добре обробити сухі або мокрі пасма, виключаючи зону коренів. Загалом покладати всі сили на захисну косметику для волосся не варто. Багато хто вважає, що можуть заощадити, вибираючи недорогий стайлер і велику кількість термозахисту, втрачаючи при цьому набагато більше - здоров'я свого волосся. То що тоді працює на 100 %? Кращий термозахист для волосся - це тандем якісної косметики та використання професійних пристроїв: прасок зі спеціальним покриттям та фен з іонізацією. Пам'ятайте, що термозахист для волосся купити - знайти здорове волосся без зайвих зусиль!

Фени нового покоління для сушіння волосся, що щадить

Багато хто задається питанням, навіщо фену іонізація? На сьогодні це не просто порожня новомодна або маркетингова функція, а корисна опція для здоров'я Вашого волосся. У фенів з такою функцією в потоці гарячого повітря утворюються негативно заряджені іони. Іони розбивають воду, яка знаходиться на поверхні кутикули волосся, на дрібні крапельки, плюс вони знімають статичну електрику з волосся. Виходить фен для волосся з функцією іонізації дозволяє вбити відразу двох зайців - залишити волосся більш зволоженим, зберігаючи в них природну вологу, і не дозволити волоссю електризуватися. При цьому не варто помилково думати, що іонізація залишає волосся мокрим або не просушеним, ні! Волосся зволожене саме всередині стрижня, що дозволяє їм придбати блиск і пружність, адже волога так необхідна нашому волоссю. На додачу хочемо розповісти Вам, що фени з іонізацією мають ще одну позитивну плюшку.

Якщо у Вас є схильність до жирності шкіри голови, то фен з іонізацією купити який можна в інтернет-магазині Стилістбар, допоможе стримати виділення шкірного сала. Пов'язано це з тим, що такий фен абсолютно не пересушує шкіру голови, впливаючи більш обережно. Таким чином шкіра голови не агресивно виділятиме шкірне сало в подвійній кількості, як це відбувається у випадку з агресивною сушкою волосся.

 

Вибираємо найщадніші стайлери для волосся

Щоб грамотно розподілити бюджет для здоров'я свого волосся - безсумнівно, слід вкластися в якісну плойку, праску для волосся купити, фен з функцією іонізації і лише потім докупити до нього захисну косметику як доповнення, але не як основу до неякісного стайлера. Головним критерієм вибору плойки та праски для волосся є його нагрівальні пластини. Отже:

  • Пластини з металу – є найбюджетнішим і найнебезпечнішим для Вашого волосся. Краще оминати сторону пристрою з таким матеріалом.
  • Пластини з кераміки – забезпечать щадне прогрівання волосся та завивку/випрямлення. Вони поступово нагріваються і добре ковзають по волоссю, надаючи їм блиск. З недоліків можна відзначити обов'язкове очищення після укладання залишків косметики для волосся, якщо така використовується.
  • Пластини з титану - чудовий вибір для професійного використання. Стайлери з титановим покриттям можуть розігріватися до високих температур забезпечуючи високий рівень результату, при цьому не перепалюють волосся, за рахунок температуропровідності на волосся. Крім того, у плойках, представлених на сайті Стілістаб, у моделях від бренду BaByliss, пластини мають титаново-турмалінове покриття. Турмалін є напівдорогоцінним мінералом, який вивільняє негативні іони. Завдяки завивці такою плойкою, укладання буде більш стійким і волосся не електризуватиметься. З недоліків можна відзначити їхню крихкість – тому потрібно берегти інструменти від падіння.Пластини з мармуру – мають відмінну перевагу – охолодження після нагрівання, що зводить до мінімуму негативні наслідки впливу гарячого укладання волосся.
  • Пластини із жадеїту – досить рідкісні на сьогодні, адже цей мінерал є напівдорогоцінним. Стайлер, з такими пластинами можна використовувати навіть на вологому волоссі, він дивовижно ковзає по пасмах додаючи їм блиску.
  • Пластини зі срібним покриттям - досить дорогі, але відмінно підійдуть проблемному волоссю, оздоровлюючи його. Це хороший вибір для сухого, пересушеного тьмяного волосся позбавленого вологи.
  • Пластини з вольфраму - також досить дорогі, але укладання з ними виходить на новий рівень. Плойки та прасування з такими пластинами не вимагають додаткової термозахисної косметики для волосся. При включенні пристрій розігрівається дуже швидко і рівномірно.

Наступним досить важливим критерієм при виборі плойки або прасування є його система регулювання температури, додаткові інформативні індикатори. Чому так важливо?
Важливо не тільки знати і контролювати обрану температуру нагріву для роботи з Вашим волоссям, але і вміти підібрати необхідну температуру під конкретний тип волосся, щоб зберегти їх здоров'я і досягти необхідний результат укладання. Стайлери старішого покоління або бюджетного плану, без регулювання та Led-екранів дуже програють у цьому питанні. Радимо оминати такі моделі.

Сучасні пристрої мають розумні функції, які запам'ятовують вибрану температуру, що суттєво економить час та нерви. Наприклад, у моделі плойки BaByliss PRO BAB2273TTE Electronic є вже 11 вбудованих температурних режимів у самій програмі плойки, що дуже зручно для використання. Залишається тільки вибрати свій режим і завивати волосся без шкоди для волосся та небезпеки перепалити локони.

Як вибрати правильну температуру, щоб не спалити волосся?

Все волосся поділяється на різні типи, за рівнем товщини, жорсткості та типу волосся.

  • Тонкі, пористі, з січеними кінцями волосся - вибирайте найменший показник температури близько 150 градусів.
  • Нормальне, середньої густоти волосся, фарбоване волосся в хорошому стані - вибирайте температуру близько 180 градусів.
  • Здорове, незабарвлене волосся, жорстке, склоподібне, кучеряве, африканський тип волосся - стартуйте від 200 градусів, адже нижчі температури просто не впораються з Вашим волоссям.

 

Що робити, якщо Волосся спалило або як відновити шевелюру після невдалих укладок?

Якщо Ви довгий час користувалися неякісними плойками та прасками, без спеціального покриття з кераміки, титано-турмалінового покриття та іншими подібними сучасними та безпечними матеріалами, безперечно, Ваше волосся потребує негайного відновлення.

Почати варто з того, щоб вибрати собі новий сучасний стайлер і викинути неякісні бюджетні металеві плойки та прасування.

Далі придбати термозахисну косметику для волосся, яка додатково підтримає та захистить локони, надаючи їм блиск, харчування та додаткові стайлінгові функції.
Оскільки сухе, спалене волосся потребує спеціальної реанімації можна дотримуватися наступних правил догляду та відновлення за ними:

  • Сухі та посічені кінці потрібно обов'язково зістригти;
  • Перед миттям волосся потрібно зробити курс масляних обгортань: наносимо олію на волосся, загортаємо в плівку, витримуємо кілька годин (можна всю ніч) змиваємо шампунем;
  • Правильно миємо голову: вибираємо шампунь реконструктор, який наситить волосся. але не витягне з них останню вологу, для цього читаємо етикетки, вибираємо професійну доглядову косметику.
  • Наносити шампунь слід правильно - розмішавши його в долонях з водою, наносимо на коріння, отриманою піною, промиваємо довжину;
  • Лікувальна маска та бальзам – обов'язковий ритуал після шампуню, для закриття лусочок та додаткового харчування;
  • Мокрі волосся потрібно акуратно промокнути, а для розчісування мокрих вибирати м'які гребінці, при цьому краще дочекатися поки волосся висохне і лише потім його розчісувати;
  • Сушим волосся лише якісним феном з функцією іонізації. Пошкоджене волосся потребує делікатного укладання;
  • На сухі пасма можна використовувати масляний флюїд, сироватку або спрей для відновлення волосся та запаювання кінчиків.