У сьогоднішній статті ми дізнаємося про те, які існують основні типи волосся та догляд за ними. Ця інформація є базовою будь-кому, хто хоче мати красиве та здорове волосся, а також працювати у сфері краси. Незалежно від того, працюєте ви в перукарні індустрії або просто доглядаєте волосся, необхідно володіти основними знаннями про типи волосся.

 

Як визначити тип волосся та підібрати догляд?

 

Для того щоб дізнатися до якого типу волосся відноситься ваш, достатньо всього лише поспостерігати за наступними факторами:

·       як швидко забруднюється волосся;
·       реакція волосся на ті, чи інші засоби;
·       товщина, густота, щільність волосся;
·       стан волосся: сухе ламке, блискуче, тьмяне.

 

Жирний тип волосся, догляд за жирним типом волосся

Якщо волосся забруднюється до кінця дня або наступного дня, то його можна зарахувати до жирного типу волосся. Це волосся практично позбавлене об'єму і вимагає щоденного миття, щоб залишатися свіжим. Жирний тип волосся може бути вродженим фактором та набутим. Найчастіше на жирність впливають внутрішні неполадки та порушення в організмі, а також неправильний догляд. До внутрішніх проблем організму можна віднести ендокринні порушення та проблеми зі шкірою голови – жирна себорея, акне, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, неправильне харчування – вживання занадто багато жирної їжі та фастфуду, нервове виснаження, стреси та порушення гормонального фону, зокрема, коли перевищено показник тестостерону.

Якщо в організмі все добре, до надмірної жирності може спричинити неправильний догляд. Багато дівчат помилково використовують шампуні, що занадто висушують, і вони навпаки тільки посилюють роботу сальних залоз, які переходять в режим стресу і виділяють ще більше шкірного сала.

Жирний тип волосся, догляд за яким передбачає застосування правильних продуктів для очищення та регулювання виділення шкірного сала, може істотно поліпшити ситуацію з волоссям і зробити його менш жирним і охайним. Для оптимального догляду за жирним волоссям застосовуйте м'які шампуні з пептидами та екстрактами цитрусових. Уникайте нанесення бальзамів, масок та масел на корені.

Мийте волосся м'якою водою кімнатної температури, а обполіскуйте - прохолодною водою.

Сушіть волосся природним шляхом, а фен використовуйте у крайніх випадках. Додатково приймайте вітаміни і дбайте про збалансоване харчування. У вашому раціоні має бути якомога менше солодкого і борошняного. А ось чого варто уникати, то це масажу шкіри голови. З ним ваше волосся стане ще жирнішим, так як масаж сприяє посиленому виділенню шкірного сала.

 

   

 

Волосся змішаного типу, комбінований тип волосся догляд

Досить поширений тип волосся, коли волосся має кілька змішаних типів, наприклад жирне біля кореня і сухе на кінцях. Таке волосся вимагає, відповідно, комбінованого догляду. Обов'язково застосовуйте шампуні, що щадять і м'які, без сульфатів. По довжині слід використовувати живильні маски, щоб усунути сухість волосся. Для такого типу волосся корисно застосовувати часте розчісування волосся якісним гребенем від кореня до кінчиків протягом дня, щоб рівномірно розподіляти шкірне сало по сухій довжині волосся і кінчикам. Сухі кінчики можна обробляти спеціальними живильними емульсіями з аргоновим маслом або іншими корисними маслами для волосся.

 

Волосся нормального типу, догляд за нормальним типом волосся

Якщо волосся забруднюється не частіше ніж раз на тиждень – то ви щаслива володарка нормального типу волосся. Зазвичай таке волосся красиво блищить, рівномірно росте, не січеться і не вимагає якогось складного догляду. Найчастіше цей тип волосся поширений у дітей, оскільки в дитячому віці ще немає впливу гормонального фону на роботу сальних залоз. Доглядати за таким волоссям найлегше, адже вони не вимагають усунення будь-яких проблем. Тим не менш, слід все-таки акуратно дбати про таке волосся, щоб не порушити здорову мікрофлору шкіри голови, не пересушити волосся і не позбавити його природного блиску. Такому волоссю підходить шампунь для догляду за волоссям усіх типів, тобто універсальний шампунь.

У той же час уникайте надто поживних шампунів, вони лише обважнять ваше волосся, залиште ці шампуні сухим і пошкодженим волоссям. Волосся мийте у міру забруднення. Для нормального волосся буде корисним миття раз на тижні шампунем глибокої очистки, щоб видалити зайві силікони, що накопичилися в порах волосся і шкіри голови від укладальних і сучасних засобів, що очищають. Після такого миття волосся набуває колишньої легкості і блиску. Корисно обполіскувати волосся відварами цілющих трав, нормальний тип волосся догляд за яким не надто складний, буде радувати вас красивим і блискучим волоссям, якщо не зловживати надмірним фарбуванням і укладаннями, а також гарячими стайлерами.

                                 

 

Сухе, ламке, пошкоджене волосся, догляд за сухим типом волосся

Волосся сухе біля коріння передбачає додаткове зволоження шкіри голови, щоб уникнути лупи, лущення і сверблячки шкіри. Одночасно з сухістю може бути і подразнення шкіри голови, а також лупа. Для заспокоєння та очищення підійдуть шампуні делікатного очищення та засоби для чутливої ​​шкіри голови, наприклад із заспокійливою молочною кислотою, пантенолом у складі.

Насамперед слід усунути причини сухості шкірних покривів. Впливати на це можуть надто агресивні шампуні і компонент SLS, що подразнює в їх складі. Вибирайте шампуні з більш делікатними піноутворювачами, такими як: Magnesium Laureth Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside/decyl polyglucose, Coco Glucoside та інші. Перед покупкою не полінуйтеся вивчити склади, щоб згодом не страждати від сухості волосся.

Іншою популярною проблемою подібного типу волосся є їх хворобливий стан по довжині волосся та кінчиків. Це і сухість, і ламкість, і відсутність блиску, і електризація, і посічені кінці. Якщо ви фарбуєте волосся, це може бути прямою причиною подібного стану. У такому випадку потрібно підібрати правильний догляд для фарбованого волосся. Сухе волосся ламкого типу вимагає серйозного підходу у догляді. Вам слід уважно переглянути лінійку своїх засобів починаючи з шампуню та кондиціонера та закінчуючи всілякими флюїдами. Для відновлення пошкодженого волосся, особливо освітленого, бажано застосовувати процедури та засоби спрямовані на відновлення порушених та втрачених білкових зв'язків у кутикулі волосся. Вам чудово підійдуть кератинові обгортання та ботокс для волосся, ламінування та глибокі, що відновлюють професійні процедури в салоні краси.

 

       

 

Догляд за волоссям різних типів

До якого б типу не належало ваше волосся, слід дотримуватися основних правил грамотного догляду за ним. Спочатку треба навчитися таким елементарним основам як правильне миття. Ви здивуєтеся і подумаєте, що складного, адже це все вміють? Тим не менш, багато хто припускається помилок, які призводять до більшості проблем, а потім починають їх усувати посиленим і надмірним доглядом, отримуючи в результаті замкнене коло. Отже, як правильно зробити гігієнічний догляд за волоссям різних типів, незалежно від того, доглядаєте ви волосся будинку або працює з волоссям клієнта.

 

  • 1 етап: полягає в правильному очищенні: рясно змочіть голову не гарячою водою і розітріть шампунь в долонях у пропорції наполовину з водою, потім нанесіть тільки на коріння, масажуйте коріння, а піною, що утворилася, промивайте основну довжину волосся. У такий спосіб ви не пересушите основну довжину волосся і ретельно промиєте саме коріння, заощадите кількість шампуню і не нашкодите волоссю.
  • 2 етап: після того як ви промиєте волосся, обов'язково просушіть і відіжміть його рушником і лише після цього наносите маску або кондиціонер на волосся, протримавши його від 5 - 10 хвилин, потім добре промийте волосся. Таким чином, кондиціонер і маска будуть краще працювати з волоссям, ніж його наносити відразу на вологе, не віджате волосся.
  • 3 етап: нанесіть спрей або доглядає сироватку на волосся і дочекайтеся висихання волосся природним шляхом або за допомогою сушіння, що щадить, феном, наприклад, прохолодним розсіяним повітрям. Якщо ваші кінчики мають ознаки перерізу, обов'язково обробляйте кінчики сироваткою з оліями, у складі якої активний пептидний комплекс, колаген, протеїни пшениці та пантенол. Деякі подібні препарати буквально запаяють кінчики і ваше волосся може уникнути ножиць, щоб зберегти довжину.

                                    

Після того як волосся практично висохло, розчешіть його і надайте їм форму. Якщо ви волієте розчісувати волосся в мокрому стані, використовуйте спеціальну гребінець для мокрого і тонкого волосся або дуже рідкий гребінь, щоб не порвати, ніжне, тендітне мокре волосся.

Чисте сухе волосся можна укладати в практичні зачіски, які перешкоджатимуть їх швидкому забрудненню, збереженню здоров'я і неохайному зовнішньому вигляду, наприклад, не сильно туга коса, вбереже ваше волосся від перерізу і зайвої ламкості протягом дня. Волосся, зібране в акуратну зачіску, зайвий раз не буде схильний до смикання і травмування, що позитивно вплине на їх довжину і здоров'я.

Не забувайте ретельно розчісувати волосся з ранку та перед сном, щоб посилити кровообіг і харчування волосяних цибулин, розподіляти шкірне сало як природне мастило по довжині волосся – це дуже корисно.

Слід обов'язково очищати гребінці в мильній воді, не рідше ніж раз на тиждень, щоб зайвий раз не забруднювати волосся, від пилу, що накопичився, і жиру.